O nas

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

            Cała przygoda z psami rodowodowymi zaczęła się po zakupie brązowej dobermanki. Była to sunia, która wbrew powszechnej niesprawiedliwej opinii dla tej rasy, przejawiała bardzo duży stopień inteligencji. Ukończyła szkolenie PT otrzymując oceną doskonałą z kompletem punktów, czyli 200 oraz IPO-I z oceną doskonałą. Piszę w czasie przeszłym, ponieważ już jej nie mam. Pewnego razu nie obudziła się. Za to wszystko co po sobie zostawiła, w pełni zasłużyła na taką lekką śmierć. Po jej odejściu postanowiłem zmienić rasę, ponieważ wiedziałem, że drugiej takiej jak ona nie będzie.Wybór padł na rasę Rottweiler i do chwili obecnej  ta rasa jest z nami. Psy pewne siebie, odważne, robiące mniej hałasu  i mogące mieszkać na zewnątrz.Pierwszą sunię kupiłem od kolegi, była to Birma Czarcie Ślepia, a następnie został zakupiony pies Astin Fajter Erfolg. Był to pies o trudnym charakterze, ale przy odrobinie pracy okazał się wspaniałym psem. Pozostawił  on syna Albara, który jest ojcem Sary Ares obecnie wprowadzanej do hodowli.

W swojej hodowli posiadamy również owczarki niemieckie wilczaste sprowadzone z Czech z linii psów użytkowych. Jest to Falko z Kraje Karla IV i Meddy Bett Silver oraz dwie suki całe czarne.

Psy z naszej hodowli, to nie tylko wygląd, ale przede wszystkim charakter. Mają być pewne siebie, odważne -  na te cechy zwracamy szczególną uwagę.

Zajmujemy się również szkoleniem psów.